ACSO FILIASI castiga categoric impotriva echipei Minerul Costești

0
111

Acso Filiasi a castigat partida de pe stadionul Orasenesc impotriva echipei Minerul Costesti. Meciul a inceput cu posesia gazdelor care in minutul 2 a avut un gol anulat eronat .
Totusi la 10 minute dupa golul anulat, ACSO Filiasi reuseste sa inscrie . Alin Șerban inscrie cu un sut din interiorul careului mare in minutul 12.

Ocaziile la poparta lui Balan Antoni au fost in rafale. ACSO Filiasi a avut pana la pauza cel putin inca 4 ocazii clare de a marca dar dupa 45 de minute scorul a ramas 1-0 pentru ACSO Filiasi.
Dupa startul reprizei secunde a venit si golul 2. Robert Bubuioc inscrie din 7 metri in minutul 53.
ACSO Filiasi a dominat si repriza secunda iar ocaziile la poarta lui Balan Antoni au fost foarte multe .
Bara a reusit sa mentina acest scor, ACSO Filiasi a avut 2 suturi in bara in repriza secunda.
Alex Fotescu a făcut 3-0 cu un şut de la 12 metri la colţul din dreapta al porţii iar oaspetii nu au mai contat pe teren.
Scorul final a fost stabilit de Manolache dupa o centrare a lui Danescu in minutul 81.

Minerul Costești :BALAN ANTONI,VLADU ALEXANDRU,TRASCA CLAUDIU,NICOLAESCU LAURENTIU ,RADULESCU RADUCU,VLAD MARIUS,PASO STEFAN,NEACSU NICOLAE,PROTEASA PETRU,RIZEA GABRIEL,DIACONESCU ALEXANDRU

REZERVE:VLADOI MARIUSN,NEGOITA ROBERTO,PUFU STEFAN,PAUN CATALIN,MILOSTEANU RAZVAN,ZOTICA ANDREI,ZANFIR ADRIAN,PANA GABRIEL,CASONI ANDREAS

ANTRENOR : LAZAR ION

ACSO FILIASI:SERBAN FLORIN,DANESCU ROBERT,DINA EDUARD,CALU COSMIN,POPA VLADUT,PENCEA ALIN,ARMASELU ALEXANDRU,DURITA MARIUS,ROGOVEANU DANIEL,BUSUIOC ROBERT,SERBAN ALIN.

REZERVE:CONSTANTINESCU DRAGOS,FOTESCU ALEXANDRU,VILCICA VIOREL,ZANFIR IONUT,MANOLACHE CATALIN,LUNGU FLORIN,PRUNARU DENIS,VULPE ALEXANDRU, CRETU ION

ANTRENOR: MARIO GAMAN

Au arbitrat: Constantin Diaconu – Ion Onicescu, Cătălin Țuțuianu.
Observatori: Mihai Costache, Dan Miholcea.

Presedintele echipei ACSO Filiasi, Florin Spinu, Antrenorul echipei ACSO Filiasi, Mario Gaman si jucatorii echipei ACSO Filiasi Marius Duriță si Robert Dănescu au oferit scurte declaratii la finalul partidei :

Viitorul Dăeşti – Flacăra Horezu 3-1

În etapa viitoare, ACSO Filiași va juca pe terenul formației CSM Alexandria. Partida este programată sâmbătă, 9 octormbrie, de la ora 15.00.