ACSO Filiasi si Victor Naicu continua seria meciurilor fara infrangere ! Petrolul Potcoava 1-1 ACSO Filiași

0
275

ACSO Filiasi revine din deplasarea de la Potcoava cu un punct important care continua rezultatele bune din acest play-out .

Chiar daca cele doua echipe au avut cateva meciuri in ultimele luni, meciul de azi a fost unul la fel de disputat. Gazdele in acelasi registru , cu multe faulturi dure si cu putine ocazii de a inscrie iar ACSO Filiasi cu posesia si ocaziile ..

Din pacate trebuie mentionat si brigada de arbitrii care au demonstrat ca au multe minusuri si nu au acordat cel putin 2 penalty-uri pentru ACSO Filiasi iar in privinta cartonaselor galbene au fost favorizate gazdele.

Meciul a inceput prost pentru ACSO Filiasi iar in minutul 5 gazdele au inscris prin Laurențiu Ana.

Nu este primul meci in care jucatorii antrenati de Victor Naicu pornesc cu un handicap.
ACSO Filiasi a reusit sa restabileasca egalitatea Cătălin Manolache cu un sut superb in minutul 21.

Ocaziile au continuat la poarta gazdelor dar fara nici un efect pe tabela.
Repriza secunda a pornit tot cu ACSO Filiasi la conducerea jocului… Gazdele au revenit in joc dar fara prea multe faze de poarta .
Nici o echipa nu a reusit sa marcheze decisiv astfel ca ACSO Filiasi ramane neinvinsa .

SERIA 6, etapa 9, play-off
vineri, 20 mai 2022, ora 18:00
Viitorul Dăeşti – Vediţa Coloneşti 2-1
Alin Călin (4), Adrian Popa (36) / Leonard Alexandrescu (51)
CSM Alexandria – CSM Slatina 3-2
Cosmin Neagu (55), Răzvan Dobrică (59), Gabriel Preoteasa (61) / Cosmin Ciocoteală (autogol – 5), Constantin Radu (68)

SERIA 6, etapa 9, play-out
sâmbătă, 21 mai 2022, ora 18:00
Flacăra Horezu – Minerul Costeşti 1-1
Arthur Reis (19) / George Neacșu (80)
CSU Craiova 2 – Sporting Roşiori 5-1
Atanas Trică (16, 45+1 – penalty), Eduard Domnu (27), Marian Danciu (64), Ștefan Bană (72) / Florin Cazacu (63)
Petrolul Potcoava – ACSO Filiaşi 1-1
Laurențiu Ana (5) / Manolache (21)

PRIMUL „11” : Cosmin Uruiocea, Alexandru Armaselu, David Staiculescu,Eduard Dina, Cosmin Calu, Denis Prunaru,Alin Pencea Vladut Popa, Alexandru Vulpe, Cătălin Manolache, Alexandru Fotescu
Rezerve Alexandru Matei, Dănuț Scuturoiu, Ionuț Zanfir, Robert Tudor ,Călin Segau,Eduard Udrea,Andrei Militaru,Ion Cretu

Rezultate
21.05
Petrolul Potcoava
1-1
ACSO Filiași
21.05
CSU Craiova 2
5-1
Sporting Roșiori
21.05
Flacăra Horezu
1-1
Minerul Costeşti

 

CLASAMENT ECHIPE
P W D L Goals PTS LAST 5
1
ACSO Filiași
9 4 5 0 18 – 11 (7) 42
WDWDW
2
Sporting Roșiori
9 3 2 4 18 – 22 (-4) 36
LDWLL
3
Petrolul Potcoava
9 3 3 3 12 – 15 (-3) 33
LWLDL
4
CSU Craiova 2
9 5 1 3 24 – 14 (10) 32
LWDWW
5
Flacăra Horezu
9 2 3 4 9 – 12 (-3) 25
WLDDL
6
Minerul Costeşti
9 2 2 5 14 – 21 (-7) 14
WLLDW

 

PROGRAM
20.05
CSM Alexandria
3-2
CSM Slatina
20.05
Viitorul Dăești
2-1
Vedița Colonești
CLASAMENT ECHIPE
P W D L Goals PTS LAST 5
1
CSM Slatina
9 5 2 2 12 – 8 (4) 58
WDWWL
2
CSM Alexandria
9 6 1 2 17 – 7 (10) 52
WWLLW
3
Viitorul Dăești
9 4 1 4 10 – 12 (-2) 52
LDWLW
4
Vedița Colonești
9 1 0 8 4 – 16 (-12) 31
LLLWL
STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here