CSO Filiasi castiga categoric la Carcea . Rezultatele din Faza a II-a a Cupei României

0
129

Faza a II-a a Cupei României, ediția 2021-2022, s-a desfășurat, în marea ei parte, astăzi, 11 august 2021, de la ora 17:30. Excepție au făcut trei meciuri, unul care va fi decis la ”masa verde”, și două care au fost reprogramate pentru săptămâna următoare, la data de 18 august.

CSO Filiași, FC Braşov, SR Brașov, CSM Jiul Petroşani, CS Hunedoara, Progresul Ezeriş, Șoimii Lipova, Avântul Periam, Crişul Chişineu Criş, CA Oradea, Minaur Baia Mare, Gloria Bistriţa-Năsăud, SCM Zalău, Unirea Dej, Sănătatea Cluj, Voinţa Stremţ, CS Comunal Şelimbăr, Unirea Ungheni, Dante Botoşani, Şomuz Fălticeni, Ştiinţa Miroslava, Huşana Huşi, SC Oţelul Galaţi, AFC Odorheiu Secuiesc, CSM Focşani, Recolta Gheorghe Doja, Metalul Buzău, Agricola Borcea, SC Popeşti Leordeni, CS Tunari, Sporting Roşiori, CSO Plopeni, FC Pucioasa, Unirea Bascov și Vediţa Coloneşti au obținut calificarea în turul 3 după ce au obținut victorii pe teren, în timp ce CS Năvodari s-a calificat cu o victorie la ”masa verde”.

Meciurile și rezultatele din Faza a II-a a Cupei României:
miercuri, 11 august 2021, ora 17:30
CS Cârcea – ACSO Filiaşi 0-3
Alexandru Fotescu (45+1), Daniel Rogoveanu (66, 82)
FC Avrig – FC Braşov 2-7
Kids Tâmpa Braşov – SR Braşov 7-8 după lovituri de departajare (2-2 după 90 de minute, 3-3 după 120 de minute, 4-5 la lovituri de departajare)
CSM Jiul Petroşani – Gilortul Târgu Cărbuneşti 6-1
CS Hunedoara – CSM Deva 5-3 după lovituri de departajare (0-0 după 90 și 120 de minute, 5-3 la lovituri de departajare)
Progresul Ezeriş – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 2-1
CSC Dumbrăviţa – Şoimii Lipova 0-1
Avântul Periam – Progresul Pecica 2-1
Lotus Băile Felix – Crişul Chişineu Criş 0-1
Foresta Tileagd – CA Oradea 0-5
CSM Satu Mare – Minaur Baia Mare 0-2
Progresul Şomcuta Mare – Gloria Bistriţa-Năsăud 2-3
Sportul Şimleu Silvaniei – SCM Zalău 0-1
Sportul Beclean – Unirea Dej 1-3
Sănătatea Cluj – Sticla Arieşul Turda 3-2
Voinţa Stremţ – Industria Galda 1-0
Metalurgistul Cugir – CS Comunal Şelimbăr 1-2
Unirea Ungheni – Avântul Reghin 4-2
Dante Botoşani – Foresta Suceava 3-1
Şomuz Fălticeni – Bucovina Rădăuţi 3-0
Ştiinţa Miroslava – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ 10-9 după lovituri de departajare (0-0 după 90 de minute, 1-1 după 120 de minute, 9-8 la lovituri de departajare)
Sporting Juniorul Vaslui – Huşana Huşi 1-2 după prelungiri (1-1 după 90 de minute)
Sporting Lieşti – SC Oţelul Galaţi 0-4
Viitorul Curiţa – AFC Odorheiu Secuiesc 0-4
Inizio Focşani – CSM Focşani 0-2
Recolta Gheorghe Doja – Viitorul Ianca 1-0
Metalul Buzău – CSM Râmnicu Sărat 2-0
Dunărea Ciocăneşti – Agricola Borcea 3-5
SC Popeşti Leordeni – CS Afumaţi 4-3
Asalt Bucureşti – CS Tunari 1-7
CSM Alexandria – Sporting Roşiori 1-3 după lovituri de departajare (0-0 după 90 și 120 de minute, 1-3 la lovituri de departajare)
CSO Plopeni – CS Blejoi 4-1
Flacăra Moreni – FC Pucioasa 0-2
Sparta Râmnicu Vâlcea – Unirea Bascov 1-2 după prelungiri (0-0 după 90 de minute)
… () / Alexandru Butac (), Ionuț Teodorescu ()
Viitorul Dăeşti – Vediţa Coloneşti 0-1

CS Năvodari – Axiopolis Sport Cernavodă 3-0
Nu s-a disputat. Axiopolis s-a desființat, iar CS Năvodari se califică în faza următoare la ”masa verde”.

miercuri, 18 august 2021, ora 17:00
Progresul Spartac – Steaua
miercuri, 18 august 2021, ora 17:30
Sportul Chiscani – Dacia Unirea Brăila

Meciurile se desfășoară pe terenul echipei mai slab clasate la finalul sezonului trecut.

Câștigătoarele acestor jocuri se vor califica în următoarea fază a competiției KO, Faza a III-a, care este stabilită pentru data de 25 august 2021. În acest tur vor participa 52 de echipe: 38 calificate din Faza a II-a şi 14 echipe din Liga 2. Atunci se vor disputa 26 de meciuri.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here