Fotbal : CSO Filiasi revine pe primul loc dupa victoria cu Flacara Moreni ..

0
96

CSO Filiași a inceput meciul pe locul 2 iar dupa fluierul de final a revenit pe primul loc al seriei a 6-a din Liga 3 . CSO Filiasi s-a impus sâmbătă, cu 2-1, în fața formației Flacăra Moreni, într-o partidă susținută pe teren propriu, din cadrul etapei a 12-a.

Ambele echipe si-au impartit cele 2 reprize . CSO Filiasi a dominat prima repriza iar oaspetii au avut repriza secunda ..

CSO Filiasi a avut nevoie doar de 13 minute pentru a inscrie de 2 ori . Gazdele au deschis scorul prin Alexandru Marius Duriță, cu un șut puternic de la distanță.

A doua reușită a fost semnată de Andi Manolache, un șut imparabil de la 16 metri, mingea ducându-se sub transversală (’13, 2-0).

CSO Filiasi a continuat in acelasi registru dar fara nici o modificare pe tabela astfel ca la pauza au intrat cu un avantaj de 2 goluri .

In partea a doua, jucatorii antrenati de Mario Gaman au fost de nerecunoscut. Au intrat în jocul de luptă al oaspeților și au primit gol în minutul 64 dintr-o faza fixa ..

Oaspetii au continuat să atace și să forțeze egalarea, dar portarul Florin Bănuță și defensiva sa au reusit sa faca fata cu brio , astfel CSO Filiași a castigat cele 3 puncte .

CSO Filiași: Florin Bănuță – Robert Dănescu (’72, Marius Albăstroiu), Ionuț Tătaru, Eduard Dina, Cosmin Calu – Alex Duriță, Andrei Vaștag – Dragoș Săulescu (’65, Alex Armășelu), Cristian Poiană (’82, Daniel Mărgărit), Andi Manolache (’65, Răzvan Vespe) – Alex Fotescu (’82, Andrei Șendroiu).
Antrenor: Mario Găman.

Flacăra Moreni: Denis Duță – Gabriel Ilie, Andrei Ionescu (’46, Alex Oaie), Dragoș Cernea, Viorel Vîrtej, Robert Matei (’46, Claudiu Niculăescu), Gabriel Negrea, Andrei Suciu (’62, Flavius Nicolae), Constantin Niță, Iulian Drăgan, Andrei Iliescu.

CS U Craiova 2 – CSM Alexandria 2-3
Andrei Burlacu (16), Raul Hreniuc (43) / Cosmin Neagu (51 – penalty), Laurenţiu Popescu (64 – autogol), Mihai Chiriac (73)