Fotbal : Universitatea Craiova castiga la Targu Jiu si trece pe primul loc..

0
10

Universitatea Craiova continua rezultatele bune si la Targu Jiu unde a intalnit echipa Viitorul Pandurii . Cu un moral bun , echipa antrenata de Nicolo Napoli avea doar rezultate pozitive pana la acest meci . Cu un egal si doua victorii , Universitatea Craiova adauga inca o victorie ..

Doar de 9 minute a avut nevoie Universitatea Craiova sa deschida scorul . Vali Munteanu inscrie pentru echipa antrenata de Nicolo Napoli ..

Dupa 6 minute , Viitorul Pandurii egaleaza prin Serbanescu iar scorul pauzei este stabilit de Claudiu Balan . Viitorul Pandurii Targu Jiu  1-2 Universitatea Craiova.

In repriza secunda Nicolo Napoli muta decisiv in minutul 62 si il introduce pe Alex Raicea iar la nici 20 de secunde inscrie pentru Universitatea Craiova ..

Acelasi Serbanescu reduce din diferenta pentru gazde in minutul 69..

Alex Raicea face dubla in minutul 80 si stabileste scorul final : Viitorul Pandurii Targu Jiu  2-4 Universitatea Craiova.

Viitorul Pandurii Targu Jiu: Moga – Ciul, Al. Baican, Misaras (Ludusan 67′), Andr. Dragu – Chiorean (cpt.), Prejmerean (Mitrica 59′) – Vl. Serbanescu (Vl. Costea 83′), Girbita (Lixandru 5’9), Cioiu – D. Paraschiv (Badauta 59′)
Rezerve neutilizate: Rob. Bodea – Copaci, Chelariu, Buia
Antrenor: Flavius Stoican

Universitatea Craiova : Rob. Popa – R. Negru, Gugu (cpt.), Diakite, Huyghebaert – Dr. Albu, Baeten – Val. Munteanu (Raicea 62′), Anghelina, Rob. Raducanu (Andr. Ciolacu 73′) – Cl. Balan
Rezerve: Mogosanu – Vl. Pop, Diallo, Zimta, Blidar, I. Zanfir
Antrenor: Nicolo Napoli

Universitatea Craiova ajunge la 10 puncte acumulate in patru meciuri, la fel ca Rapid, insa devanzeaza echipa giulesteana la golaveraj, 11-5 fata de 9-3 si urca pe locul 1 al Ligii 2. Viitorul Pandurii ramane cu 6 puncte si se mentine pe pozitia a 9-a.

Dacă v-a plăcut acest articol, vă invităm să vă alăturaţi, cu un Like, comunităţii de cititori de pe pagina noastră de Facebook.