Fotbal : Universitatea Craiova castiga restanta cu Ripensia Timisoara ..

0
18

Pe stadionul de la Drobeta Turnu Severin , Universitatea Craiova a intalnit Ripensia Timisoara . Partida a fost restanta din prima etapa amanata din cauza unor probleme medicale la Universitatea Craiova ..

Fata de prima etapa , Universitatea Craiova a avut cateva schimbari importante in primul 11.. Nicolo Napoli a apelat la Diallo si Diakite care au inchis bine culoarul spre poarta lui Robert Popa ..

Huyghebaert a avut aceeasi evolutie ca si in meciul de la Miercurea Ciuc ..

In minutul 15,Universitatea Craiova inscrie inca un eurogol !!  Dragos Albu a marcat superb, cu un sut in forta, de la marginea careului.

In minutul 20,Universitatea Craiova obtine o lovitura libera de la aproximativ 25 de metri.  Calin Cristea a inscris dintr-o lovitura libera inca un gol superb ..

In minutul 38 a venit randul lui Andrei Ciolacu sa aiba o executie superba din afara careului iar Universitatea Craiova se distanta la 3 goluri fata de Ripensia Timisoara.

In minutul 62, Samuel Zimta i-a pasat excelent in fata portii lui Ciolacu, care a punctat pentru a doua oara si a dus scorul la 4-0..

Min.82: GOL Ripensia Timisoara a reusit sa reduca din diferenta , in minutul 82 din penalty ,Tudor Calin inscrie si stabileste rezultatul final.

Chiar daca Universitatea Craiova a intalnit o echipa modesta , se observa atitudinea baietilor care de multe ori face diferenta ..

Universitatea Craiova : Rob. Popa – Diallo (R. Negru 79′), Gugu (cpt.), Diakite, Huyghebaert – Anghelina, Dr. Albu (Zimta 55′), C. Cristea – Andr. Ciolacu, Cl. Balan (Raicea 55′), Rob. Raducanu
Rezerve neutilizate: Mogosanu – Git, Vl. Pop, , Al. Munteanu, Blidar, Val. Munteanu
Antrenor: Nicolo Napoli
Eliminat: Abdelaye Diakite 85′ (cumul de cartonase galbene)

Ripensia: St. Dobre – Andr. Macritchii, Tieranu (C. Sirbu 46′), Burdet, Gladun (Maric 79′) – V. Macritchii, T. Calin, Al. Neagu (Stoi 68′) – Urvantev (Vl. Tudorache 46′), Sokovic (Mih. Ene 46′), Al. Popovici (cpt.)
Rezerve neuitlizate: Mociu – G. Neacsu, Golda, Vasluian
Antrenor: Cosmin Petruescu