Handbal: SCM Craiova a bătut Corona Brașov și rămâne în Liga Florilor

0
296

SCM Craiova ramane in Liga Florilor dupa o victorie impotriva echipei Corona Brasov.

SCM CRAIOVA – CSM Corona Brașov 30-25 (15-9)

Echipa de handbal feminin SCM Craiova s-a impus astăzi cu scorul de 30-25 (15-9) în fața formației Corona Brașov și a obținut a doua victorie din tot atâtea partide în barajul care se desfășoară în aceste zile în Sala Sporturilor din Buzău.

Partida a fost dominată de echipa noastră, care a condus ostilitățile încă din startul jocului: 7-3, 13-7, iar la pauză a fost 15-9. În repriza secundă a fost același scenariu, diferența fiind chiar și de opt goluri. Scorul final a fost 30-25, iar SCM Craiova și-a asigurat prezența și în sezonul viitor în Liga Națională.

Mâine, de la ora 12:30, handbalistele noastre vor juca utlimul joc din acest sezon, doar de palmares, cu Dacia Mioveni.