Liga 2 : Rezultate Etapa 12, Clasament si Programul Etapei 13 . Eugen Trica este neinvins de cand a preluat Viitorul Targu-Jiu!

0
110

Etapa a 12-a a Ligii 2 s-a incheiat ieri cu partida dintre Șelimbăr – ”U” Cluj . Liderul ligii secunde a reusit sa obtina inca o victorie iar diferenta dintre cele 2 echipe este in acest moment de 5 puncte.
Viitorul Pandurii Târgu Jiu și Metaloglobus Bucuresti au terminat meciul la egalitate, scor 0-0. Trupa lui Eugen Trică rămâne neînvinsă de când a fost preluată de acesta.

29.10
Steaua Bucureşti
0-0
Concordia Chiajna
30.10
Unirea Slobozia
2-0
Unirea Constanța
30.10
Dacia Unirea Brăila
0-2
Politehnica Iași
30.10
Viitorul Pandurii Târgu Jiu
0-0
Metaloglobus București
30.10
FC Brașov
1-2
FC Hermannstadt
31.10
Ripensia Timișoara
0-0
FC Buzău
31.10
Dunărea Călărași
0-2
FK Csikszereda
31.10
AFC Astra
1-2
Petrolul Ploiești
31.10
Unirea Dej
2-0
Politehnica Timișoara
01.11
CS Comunal Șelimbăr
4-2
Universitatea Cluj

 

CLASAMENT ECHIPE
P W D L Goals PTS LAST 5
1
Petrolul Ploiești
12 11 0 1 29 – 3 (26) 33
WWWWW
2
FC Hermannstadt
12 8 4 0 27 – 11 (16) 28
WDDWW
3
Universitatea Cluj
12 9 0 3 22 – 11 (11) 27
WWWWL
4
Concordia Chiajna
12 8 3 1 15 – 4 (11) 27
WWLWD
5
FC Buzău
12 6 4 2 36 – 9 (27) 22
WDWDD
6
Steaua Bucureşti
12 6 4 2 17 – 8 (9) 22
WWDLD
7
Unirea Slobozia
12 5 4 3 17 – 9 (8) 19
LLWDW
8
Metaloglobus București
12 5 3 4 15 – 16 (-1) 18
LWWDD
9
CS Comunal Șelimbăr
12 5 2 5 14 – 18 (-4) 17
DLWLW
10
FK Csikszereda
12 5 1 6 16 – 19 (-3) 16
LWWDW
11
Politehnica Iași
12 5 0 7 17 – 15 (2) 15
WLLLW
12
Unirea Dej
12 4 3 5 12 – 12 (0) 15
LLDLW
13
Ripensia Timișoara
12 3 5 4 13 – 16 (-3) 14
LDLWD
14
Viitorul Pandurii Târgu Jiu
12 3 5 4 11 – 14 (-3) 14
WDWWD
15
Politehnica Timișoara
12 3 1 8 12 – 20 (-8) 10
LWLLL
16
FC Brașov
12 2 3 7 10 – 23 (-13) 9
LLLLL
17
Unirea Constanța
12 2 1 9 9 – 35 (-26) 7
WLLWL
18
Dunărea Călărași
12 0 3 9 8 – 26 (-18) 3
LLLLL
19
AFC Astra
12 4 4 4 14 – 12 (2) 2
DWDWL
20
Dacia Unirea Brăila
12 0 2 10 4 – 37 (-33) 2
LLLLL

 

PROGRAM ETAPA 13
06.11
FK Csikszereda
11:00
Viitorul Pandurii Târgu Jiu
06.11
Metaloglobus București
11:00
Dacia Unirea Brăila
06.11
Politehnica Iași
11:00
Unirea Slobozia
06.11
Unirea Constanța
11:00
Ripensia Timișoara
06.11
FC Buzău
11:00
Unirea Dej
06.11
Petrolul Ploiești
12:30
Dunărea Călărași
06.11
Politehnica Timișoara
14:00
CS Comunal Șelimbăr
06.11
FC Hermannstadt
15:00
Steaua Bucureşti
08.11
Universitatea Cluj
17:30
FC Brașov
09.11
Concordia Chiajna
19:30
AFC Astra

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here