Remiza alba in „Groapa” .. Dinamo – FCU Craiova 0-0

0
93

Dinamo și FCU Craiova au remizat, scor 0-0, în etapa 17 din Liga 1 chiar daca au fost ocazii la ambele porti .
Prima ocazie a apartinut Stiintei . In minutul 19, FCU Craiova obtine o lovitura libera de la aproximativ 20 de metri. Ondaan suteaza dar zidul deviaza in corner.

In minutul 23,Ivanovski este lansat central, se deplasează spre flancul drept și șutează. Popa respinge fără probleme.
In minutul 39, Sidibe scapă pe flancul drept în atac, driblează și șutează în portar. Compagno aștepta pasa simplă..
Prima repriza se incheie dar fara nici un efect pe tabela.

In minutul 63,ocazie mare pentru FCU Craiova. Andrea Compagno reia periculos după o centrare din flancul stâng. Ilie reține după șutul slab.
La doua minute dupa ocazia lui Andrea Compagno, Alex Raicea pătrunde în careul mic, din partea dreaptă, și șutează puțin pe lângă poartă, din câțiva metrei.
Si Dinamo are o mare ocazie in minutul 73. Catalin Itu trimite mult peste poartă din trei metri, după o pasă perfectă.
In minutul 90,Samuel Asamoah trimite în careu din lovitură liberă dar Andre Pinto reușește să respingă.
Fluier de final .. Remiza alba in Groapa.

DINAMO: Iliev – Sorescu, Pinto, Grigore, Radu – Matei, Răuță, Kainourgios – Torje, Ivanovski, Măgureanu
Rezerve: Gluhakovic, Ehmann, R. Popa, Bordușanu, Itu, Vestenicky, Nunic, Bani, Fara
ANTRENOR: Mircea Rednic

FCU CRAIOVA: R. Popa – Negru, Kovacic, Gajic, Huyghebaert – Sidibe, Asamoah, Baeten, Ondaan – Bălan, Compagno
Rezerve: Mogoșanu, Bușu, Paramatti, Pop, Albu, Van Durmen, Marquet, Raicea, Bauza
ANTRENOR: Eugen Trică

Stadion: Dinamo (Bucureşti)
Arbitru: Cojocaru Adrian Viorel (Galaţi) / A1: Urzică Vladimir (Piatra Neamţ), A2: Vişan Florian Alexandru (Galaţi)

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.