Universitatea Craiova intalneste CSM Resita in ultima etapa a sezonului regular .. Programul etapei si ultimele informatii despre meciurile de azi …

0
18

Universitatea Craiova se afla pe primul loc in liga secunda datorita golaverajului .. Dupa partida cu Farul Constanta , au aparut si accidentarile astfel ca Robert Popa are ruptură musculară, iar Baeten are contractură, situație care necesită 5 zile de repaus. Diallo se află și el, în continuare, în programul de recuperare, dar sunt vești bune cu Marian Stoenac. Mijlocașul Științei s-a refăcut și este apt pentru meciul cu Reșița.

Programul etapei :

duminică, 28 martie, ora 15:00
Metaloglobus Bucureşti – Rapid
Dunărea Călăraşi – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
Universitatea Cluj – Petrolul Ploieşti
Concordia Chiajna – ASU Politehnica Timișoara
CS Mioveni – Aerostar Bacău
CSM Reșița – Universitatea Craiova
FK Csikszereda – CSM Slatina
Ripensia Timișoara – Fotbal Comuna Recea
Pandurii Târgu Jiu – Unirea Slobozia

Farul Constanța stă.
Turris Oltul Turnu Măgurele – SCM Gloria Buzău nu se dispută, deoarece Turris Oltul s-a retras din campionat.

Meciul dintre CSM Resita si Universitatea Craiova va fi transmis de Dolj TV si va putea fi vizionat, de asemenea, în direct pe pagina de Facebook a clubului ..

CLASAMENT ECHIPE
P W D L Goals PTS LAST 5
1
Universitatea Craiova
18 8 8 2 28 – 15 (13) 32
DLLD
2
ASU Politehnica Timișoara
18 8 8 2 18 – 12 (6) 32
WDWD
3
Viitorul Pandurii Târgu Jiu
18 10 2 6 31 – 25 (6) 32
LWWD
4
Farul Constanța
19 9 5 5 24 – 18 (6) 32
DWDWD
5
Dunărea Călărași
18 9 4 5 23 – 21 (2) 31
WDWL
6
Metaloglobus București
18 9 3 6 23 – 11 (12) 30
WLWW
7
CS Mioveni
18 8 6 4 18 – 10 (8) 30
WDWW
8
FC Rapid
18 9 3 6 29 – 26 (3) 30
DLLW
9
FK Csikszereda
18 8 5 5 22 – 15 (7) 29
DWLD
10
Universitatea Cluj
18 9 2 7 19 – 17 (2) 29
WWLW
11
Petrolul Ploiești
18 8 4 6 28 – 15 (13) 28
WWDL
12
SCM Gloria Buzău
19 6 8 5 21 – 20 (1) 26
LDWLD
13
Fotbal Comuna Recea
18 6 4 8 29 – 29 (0) 22
DWLW
14
Concordia Chiajna
18 5 6 7 19 – 18 (1) 21
DDDW
15
Ripensia Timișoara
18 6 3 9 15 – 30 (-15) 21
DDLW
16
Unirea Slobozia
18 5 4 9 15 – 25 (-10) 19
DLWL
17
CSM Reșița
18 5 4 9 10 – 24 (-14) 19
LLDL
18
CSM Slatina
18 4 3 11 17 – 24 (-7) 15
LDDL
19
Aerostar Bacău
18 2 4 12 18 – 32 (-14) 10
LLDL
20
Pandurii Târgu Jiu
18 2 4 12 17 – 37 (-20) 10
LDDD
Dacă v-a plăcut acest articol, vă invităm să vă alăturaţi, cu un Like, comunităţii de cititori de pe pagina noastră de Facebook.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here