Universitatea Craiova se impune pe Ion Oblemenco impotriva echipei CS Mioveni

0
126

In aceasta seara am asistat la un meci nerecomandat cardiacilor iar descatusarea a venit la finalul celor 93 de minute ..

Universitatea Craiova a intalnit o echipa foarte buna din multe puncte de vedere . Antrenorul echipei CS Mioveni a reusit sa castige si sa faca o remiza impotriva echipei Universitatea Craiova .

Pelici a asezat foarte bine echipa iar golul a venit foarte repede pe axa Rusu-Blanaru iar cel din urma a inscris pentru CS Mioveni ..

Dupa primele 15 minute de joc, oaspetii au cedat terenul iar in minutul 28 pustiul Blidar nereusind insa reluarea din voleu, dupa ce aparuse inteligent intre fundasii adversi.

Universitatea Craiova putea sa egaleze cu cateva minute pana la pauza dar „olteanul” nostru , Andrea Compagno cu lovitura de cap din 6 metri, pe langa poarta. Tot Blidar a mai avut o tentativa, cu un sut de la 25 de metri, de pe loc, mai periculos decat paruse initial.

Repriza secunda a avut acelasi registru ca si primele 15 minute ale partidei doar ca Mogosanu a avut o interventie foarte buna ..

In 3 minute meciul a fost intors de catre Stiinta prin 2 goluri .Andrea Compagno in minutul 59 si Radu Negru in minutul 62 au reusit sa schimbe radical partida .
Tanarul Blidar a reusit sa inscrie primul gol pentru Universitatea Craiova dupa ce a avut mai multe ocazii in prima repriza .

In minutul 75 a fost momentul cand arbitrii si au validat golul lui Garutti..
Alex Raicea a iesit la rampa .. In minutul 85 a intrat in teren iar in minutul 92 a reusit sa provoace un penalty ..

Albu a transformat fara emotii iar scorul final a fost Universitatea Craiova 4 – 2 CS Mioveni ..

Universitatea CRAIOVA  – CS MIOVENI 4-2
Andrea Compagno 59′, Radu Negru 62′, Alexandru Blidar 69′, Dragos Albu 90+4′ – penalty / Stefan Blanaru 2′, Guilherme Garutti 75′

Universitatea Craiova : Mogosanu – Git, Gugu, D. Ispas, Huyghebaert – Dr. Albu (cpt.), Baeten (Raicea 90′) – Val. Munteanu (R. Negru 46′), Blidar, Ad. Voicu (C. Cristea 78′) – Compagno
Rezerve neutilizate: Taborta – Diakite, Andr. Ciolacu, Vl. Pop, Stoenac, Miutescu
Antrenor: Eugen Trica

CS Mioveni: Ius. Popescu – Radescu, Gherghe (cpt.)(Massaro 71′), Al. Iacob, Serbanica (Isfan 71′) – M. Serban (D. Toma 61′), Veres (M. Chindris 80′) – Cosereanu (Garutti 61′), Blanaru, Mar – Bg. Rusu
Rezerve neutilizate: Ducan – Andr. Panait, Tib. Coman, Seb. Ivan
Antrenor: Alexandru Pelici

In etapa urmatoare, a 7-a, Universitatea Craiova o intalneste in deplasare pe ASU Poli (vineri, ora 18:30).

Dacă v-a plăcut acest articol, vă invităm să vă alăturaţi, cu un Like, comunităţii de cititori de pe pagina noastră de Facebook.