Universitatea Craiova se intoarce de la Calarasi cu un punct ..

0
261

Eugen Trica a prefatat foarte bine aceasta partida analizand perfect echipa din Calarasi . Partida a inceput cu cateva actiuni ale Stiintei .

Andrea Compagno aduce prima ocazie in minutul 20 pentru Universitatea Craiova ..

La numai un minut distanta ,Voicu centrează din stânga careului, în forță, Baeten vine din spate și reia în minge pe lângă poartă, pică, însă arbitrul lasă jocul să continue..

Reveniti de la cabine , gazdele au initiativa si speculeaza preluarea lui Compagno și pierde mingea în fața lui Ariel Lopez, care avansează până la circa 28 de metri central, de unde prinde un șut superb, lobat, aproape în vinclul din stânga, fără șanse pentru Enache, care a plonjat în zadar.

In minutul 80 1-1 Cristea bate un corner din dreapta, Andrea Compagno reia cu capul din fața lui Wiktorski și Lopez, din 6 metri, și înscrie în stânga, făcând inutil plonjonul lui Began..

Universitatea Craiova revine de la Calarasi cu un punct si mareste ecartul fata de Rapid ..

Dunărea Călărași: Began – Wiktorski, Bg. Șandru, A. Lopez – Andr. Rus, Cr. Pușcaș, Cârstocea, Djuric (Acolatse 65′), Sălceanu – Alami (Kanda 78′), Bud (Val. Alexandru 57′)
Rezerve neutilizate: I. Alexandru – Fotescu, I. Sîrbu, Țenea, Ciucur, C. Petre
Antrenor: Cristian Pustai

Universitatea Craiova: M. Enache – Gîț, Gugu, D. Ispas, Huyghebaert – C. Cristea – Andr. Ciolacu (R. Negru 78′), Dr. Albu, Baeten (Anghelina 46′), Ad. Voicu (Val. Munteanu 60′) – Compagno
Rezerve neutilizate: Mogoșanu – Blidar, Vl. Pop, Stoenac, Luboya, A. Diakite
Antrenor: Eugen Trică

Stadion: ”Ion Comșa” (Călărași); Fără spectatori; Arbitru: Horia Gabriel Mladinovici; Asistenți: Vlad Bârleanu și Mihăiță Necula (Bucureşti); Rezervă: Eduard Ioniță (Galaţi); Observatori: Silviu Crângaşu (Ploieşti) și Petre Badea (Tulcea).