Universitatea Craiova si Rapid au pierdut in etapa 7 din play-off .. Rezultate si clasamentul ligii secunde ..

0
131

ASU Poli a câștigat cu 2-1 impotriva echipei Universitatea Craiova dupa o prima repriza slaba a Stiintei .

A fost o partida cu două reprize total opuse. În prima, Universitatea Craiova nu a contat mai deloc si datorita schimbarilor facute de Eugen Trica din cauza absentelor, iar Poli a beneficiat de un penalty usor acorda iar golul care a facut diferenta a fost o executie a lui Dorin Codrea.

Dupa pauză, Universitatea Craiova a ieșit mult mai montată, iar Andrea Campagno a reușit să înscrie. A urmat o repriză de dominare clară a Stiintei, care nu au mai reușit însă să marcheze.

Ocaziile nu au reusit sa schimbe tabela astfel ca Universitatea Craiova a plecat de la Timisoara fara nici un punct .

”Felicit Timișoara pentru cele trei puncte. Într-adevăr, s-au mobilizat foarte bine pentru meciul cu noi. Din păcate, n-am reușit să câștigăm trei puncte foarte importante. Vreau să-mi felicit într-adevăr băieții pentru repriza a doua când, într-adevăr, am jucat fotbal, au presat, am avut ocazii. Din păcate, a fost prea târziu. Vreau să felicit și brigada de arbitri, pentru că Timișoara a avut astăzi un arbitraj foarte bun. Mi-aș dori și eu să am un asemenea arbitraj pe «Ion Oblemenco», sincer”, a spus Eugen Trică la finala partidei ..

Rapid a avut șansa de a egala Universitatea Craiova la puncte și de a o depăși la golaveraj, urmând să revină, astfel, pe primul lor. Începutul de meci de la Călărași le-a dat mai speranțe giuleștenilor, după reușita lui Rareș Ilie încă din secunda 52. Debutul părții secunde a dat însă toate calculele peste cap. Foștii rapidiști Valentin Alexandru (48) și George Tudoran (51) au întors scorul în favoarea Dunării, Bogdan Barbu (66) a dat din nou speranțe când a egalat, însă Alexandru (73) a înscris din nou, dintr-un penalty scos de Kanda, și finalul a consemnat o victorie cu 3-2 pentru trupa lui Cristian Pustai.