Victorie categorica in Cupa Romaniei pentru Stiinta !

0
8

Azi a fost programat meciul contand pentru turul 4 al Cupei Romaniei dintre ACSO Filiasi si Universitatea Craiova..

Elevii condusi in premiera de Dan Vasilica au inceput bine partida . Antrenorul interimar a stiut cum sa ii aseze in teren iar revenirea lui Marian Stoenac a reusit ca mijlocul echipei sa arate altfel.

Cu o dubla semnata de Robert Raducanu in primele 30 de minute , Universitatea Craiova a reusit sa se impuna in joc si sa nu aiba emotii ..

Acesta a fost si scorul pauzei in meciul de la Filiasi ..

ACSO Filiasi a incercat sa revina in joc dar fara nici un efect pe tabela ..

Claudiu Raducanu a iesit la rampa in minutul 77 si a reusit sa inscrie inca un gol pentru Universitatea Craiova.

Andrei Ciolacu a reusit sa stabileasca scorul final in minutul 82 astfel ca Universitatea Craiova castiga categoric cu 4-0 ..

ACSO Filiași: Jianu – Dănescu, Tătaru, Dima, Calu (cpt.), Vaștag, Armășelu, Vespe, Rupa, Lupu, Manolache
Rezerve: Enache – Circa, Poiană, Săulescu, Fotescu, Duriță, Tănase, Crețu, Militaru
Antrenor: Mario Găman

Universitatea Craiova : Popa – Paramatti, Diallo, Gugu (cpt.), Huyghebaert – Albu – Negru, Pop, Stoenac, Răducanu – Bălan
Rezerve: Taborta – M. Avram, Baeten, Blidar, Zimța, Raicea, Anghelina, Compagno, Andr. Ciolacu
Antrenor: Dan Vasilică
La Știința au mai jucat: Anghelina, Raicea, Compagno, Avram, Ciolacu